company register book

دفاتر تجارتی

تجارت، بازرگانی یا داد و ستد به معنی انتقال مالکیت کالا و خدمات از شخصی اعم از حقیقی و حقوقی به دیگری در قبال دریافت چیزی از طرف مقابل است و اشخاصی که شغل معمولی خود را معاملات تجارتی قرار بدهند، تاجر نامیده می شوند اعم از اینکه شخص حقیقی یا حقوقی باشند. در تجارت و در عرف بازار، خرید و فروش به طرق مختلفی انجام می‌شود. گروهی تمایل به پرداخت تمامی هزینه‌ها (ثمن معامله) در ابتدای کار دارند؛ گروهی نیز تمایل به پرداخت اقساطی هزینه‌ها (ثمن‌ معامله) دارند که نحوه تقسیط نیز می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد.گروهی نیز به صورت نسیه اقدام به معامله می‌کنند و در ابتدای کار هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

با توجه به مطالب مذکور، تاجر نیازمند این مورد است که از تمامی موارد بالا و بسیاری از موارد دیگر آگاهی کامل داشته و حتی آن‌ها را به صورت کتابت دربیاورد تا در آینده دچار مشکلی نگردد. البته قانون گذار راه حلی برای این مورد پیش بینی کرده است و آن هم استفاده از دفاتر تجارتی است.

دفاتر تجارتی دفاتری است که تجار تمامی امور مربوط به امور خویش را در آن ثبت و ضبط می‌کنند و ملزم به نگهداری از آن‌ها هستند. این دفاتر تا حدی دارای اهمیت هستند که قانون گذار ضمانت اجراهای کیفری و مدنی را برای آن دسته از تاجرانی قرار داده است که اقدام به تهیه این دفاتر نمی‌کنند و یا به طور صحیح از آن‌ها نگه‌داری نمی‌کنند.

دفاتر تجاری به ۴ دسته تقسیم می‌شوند که عبارت هستند از :

۱- دفتر روزنامه: دفتری است که اشخاص حقیقی و حقوقی که تاجر محسوب می‌شوند باید هر روز مطالبات، دیون، داد و ستد تجاری و معاملات راجع به اسناد تجارتی و به طور کلی تمام هزینه ها و درآمدهای روزانه خود را به هر اسمی که باشد در این دفتر ثبت کند و قبل از آن که چیزی در آن‌ نوشته شود باید توسط نماینده اداره ثبت امضا گردد.

۲-دفتر کل: دفتری است که اشخاص حقیقی و حقوقی که تاجر محسوب می‌شوند باید همه معاملات خود را که طی هفته گذشته انجام داده و در دفتر روزنامه ثبت کرده است از آن خارج کرده و انواع مختلف معاملات را طبقه بندی کند و هر کدام را در صفحه ای مخصوص در دفتر کل ثبت کند و قبل از آن که چیزی در آن نوشته شود باید توسط نماینده اداره ثبت امضا شود.

۳-دفتر دارایی: دفتری است که اشخاص حقیقی و حقوقی که تاجر محسوب می‌شوند باید هر سال صورت جامعی از کلیه دارایی خود مانند اموال منقول و غیر منقول، دیون و مطالبات سال گذشته خود را دسته بندی کرده و به صورت مرتبی در این دفتر وارد کنند و سپس امضا نمایند. لازم به ذکر است که این کار باید تا ۱۵ فروردین سال بعد صورت گیرد و قبل از آن که چیزی در آن نوشته شود باید توسط‌ نماینده اداره ثبت امضا شود.

۴-دفتر کپیه: دفتری است که اشخاص حقیقی و حقوقی که تاجر محسوب می شوند باید تمامی مراسلات و مخابرات و صورت حساب های صادره خود را در آن به ترتیب تاریخ ثبت کنند. (امروزه بنگاه های تجارتی از سیستم تایپ و بایگانی پیشرفته به جای این دفتر استفاده می کنند)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *